Rzymskokatolicka Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu

NASI DUSZPASTERZE

IMG_5849
KS. MGR LIC. STANISŁAW WÓJCIK - PROBOSZCZ
Ur. 22.01.1950 w Myślenicach. Po ukończeniu studiów na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu otrzymał święcenia kapłańskie z rąk księdza biskupa Wincentego Urbana w dniu 25 maja 1974.
PRACA DUSZPASTERSKA:
1974 - 1976 - wikariusz w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach.
1976 - 1977 - wikariusz w Górze Śląskiej.
1978 - 1980 - studia licencjackie na Papieskim Uniwersytecie Salamance w Hiszpanii.
1980 - 1983 - proboszcz w Krzydlinie Małej.
1984 - 1985 - misje w Zairze (Republika Demokratyczna Konga).
1985 - 1986 - pobyt zdrowotny we Frankfurcie n/Menem.
1986 - 1988 - studia doktoranckie w Hiszpanii.
1988 - 1994 - rektor Polskiej Misji w Madrycie.
1994 - 2001 - misjonarz ludowy w Polsce.
2001 - 2002 - wikariusz w parafii św. Maurycego we Wrocławiu.
2002 - 2006 - proboszcz w parafii św. Jana Nepomucena w Piskorzowie.

W dniu 3 kwietnia 2006 uhonorowany tytułem Kanonika RM - przez Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca.
Od dnia 16 października 2006 roku - proboszcz parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu.

KS. MGR TOMASZ SPYRKA - WIKARIUSZ
Ur. 14.05.1982 roku. W 2006 roku ukończył Akademię Medyczną i w tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 19.05.2012 z rąk ks. Biskupa Ignacego Deca.
Praca duszpasterska:
2012 - 2015 - wikariusz w parafii MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu,
od 2015 - wikariusz w parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu

KSIĘŻA, KTÓRZY PRACOWALI W PARAFII W LATACH POPRZEDNICH
ks. Marek Babuśka - pierwszy proboszcz parafii
ks. Krzysztof Zieliński - wikariusz
ks. Gabriel Mularz - wikariusz
ks. Rafał Śliwiński - wikariusz
ks. Piotr Mycan - wikariusz
ks. Paweł Dancewicz - wikariusz
ks. Romuald Witwicki - wikariusz

Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu © 2015 Frontier Theme